Bio-organicx را در شبکه‌های اجتماعی همراهی کنید
داروی کاهش وزن، دروغ یا حقیقت؟

بوهرینگر اینگلهایم وارد رقابت دارویی برای چاقی شد. این گروه آلمانی قصد دارد به شرکت هایی بپیوندد که با تولید داروهای کاهش وزن به ثروت زیادی دست پیدا کرده‌اند.

Boehringer Ingelheim در حال ورود به رقابت برای نسل بعدی داروهای چاقی است. این شرکت بعد از آزمایش‌های انجام شده توانسته ۱۹ درصد از وزن بدن افراد را کاهش دهد.

این شکرت داروسازی آلمانی اکنون در حال آماده شدن برای راه‌اندازی آزمایشی در مراحل پایانی داروی خود است که در صورت تایید، با شرکت‌های بزرگ این حوزه وارد رقابت خواهد کرد. شرکت pfizer و Regeneron از دیگر شرکت‌هایی هستند که امیدوارند وارد این بازار شوند.

Boehringer Ingelheim معتقد است که اگر داروی آن برای مدت طولانی‌تری مصرف شود، می‌تواند منجر به کاهش وزن بیشتر از رقیبان خود شود. 

اشتیاق برای خرید دو داروی اول چاقی در دنیا، ثروت شرکت‌های دارویی تولید کننده آن‌ها را متحول کرده است. سهام گروه داروسازی دانمارکی Novo Nordisk در پنج سال گذشته ۲۴۷ درصد افزایش یافته است. شرکت Eli Lilly مستقر در ایندیاناپولیس با سرمایه گذاری در این بازار و به واسطه تولید داروهای چاقی و آلزایمر به بزرگترین شرکت داروسازی جهان تبدیل شده است.

شرکت‌ها تلاش کرده‌اند تا با افزایش تقاضا که توسط سلبریتی‌ها با استفاده از این درمان‌ها و داروهای مشابه طراحی شده، فروش خود را افزایش دهند. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، نرخ چاقی در سراسر جهان از سال ۱۹۷۵ سه برابر شده است و یک مطالعه از هاروارد پیش‌بینی می‌کند که تقریبا نیمی از آمریکایی‌ها تا سال ۲۰۳۰ چاق شوند.

Boehringer Ingelheim در داروی خود هورمونی به نام GLP-1 را برای کاهش اشتها همانند داروهای موجود کپی می‌کند. شرکت دیگر با نام survodutide همچنین هورمون معروف دیگری به نام گلوکاگون را کپی می‌کند که سرعت سوزاندن انرژی توسط بیمار را افزایش می‌دهد.

این دارو همچنین می تواند با تجمع چربی در کبد که ۷۰ درصد بیماران چاق از آن رنج می برند، مقابله کند و می تواند باعث دیابت یا بیماری‌های قلبی عروقی شود.

جالب است بدانید حدود یک چهارم از شرکت کنندگان به دلیل عوارض جانبی که عمدتاً گوارشی بوده (مشابه حالت تهوع که بسیاری از داروهای چاقی این عارضه را دارند) از آزمایش خارج شدند.

محصولات مرتبط

نوشته قبلی

غذا از دل طبیعت و تقویت مایکروبایم

نوشته بعدی

چه غذاهایی مایکروبایم رو تقویت می‌کنن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Bio-organicx​

[mailpoet_form id="2"]
سبد خرید
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید