Bio-organicx را در شبکه‌های اجتماعی همراهی کنید
سرطان‌زا بودن پودر تالک؟!

شرکت جانسون اند جانسون برای حفاظت از خود در برابر ادعا سرطان زا بودن تالک، ۱.۴ میلیارد دلار هزینه کرد.

این گروه بهداشتی یک شرکت تابعه برای مدیریت اتهامات ایجاد کرد و سپس آن را ورشکست کرد.

J&J پیش بینی سود سال 2021 خود را به دنبال رشد قوی درآمد در سه ماهه سوم افزایش داد که ناشی از بهبود گسترده در بخش های اصلی مراقبت های بهداشتی بود.

جوزف وولک، مدیر مالی شرکت، روز سه شنبه گفت، جانسون اند جانسون 1.4 میلیارد دلار برای یک مانور حقوقی بحث برانگیز هزینه کرد تا یک شرکت تابعه ادعاهای چند میلیارد دلاری روی سرطان زا بودن پودر تاک را مدیریت کند. سپس این شرکت را ورشکسته اعلام کرد.

بزرگترین شرکت محصولات بهداشتی جهان با ده ها هزار پرونده قضایی از سوی شاکیان مواجه شده است که ادعا می کنند محصول تالک آرایشی آن باعث سرطان می شود. منتقدان استدلال می‌کنند که این اقدام قانونی با هدف محدود کردن پرداخت‌های آتی انجام می‌شود.

 ولک با دفاع از این مانور که به «دو مرحله‌ای تگزاس» معروف شده است، تکرار کرد که شرکت ادعاهای سرطان‌زا بودن محصولش را رد می‌کند.

وی افزود: “در حالی که ما معتقدیم موارد فاقد ارزش هستند. . . کاری که ما انجام داده‌ایم این است که تصدیق کرده‌ایم که یک فرآیند تثبیت شده وجود دارد که به شرکت‌هایی که، می‌دانید، با سیستم‌های جرم سوءاستفاده‌کننده مواجه هستند، اجازه می‌دهد تا دعاوی خود را به شیوه‌ای کارآمد و عادلانه حل و فصل کنند.»

کارل توبیاس، استاد حقوق در دانشگاه ریچموند، خاطرنشان کرد که سابقه قانونی کمی برای مانور «دو مرحله‌ای تگزاس» J&J وجود دارد. او گفت: “من فکر می کنم 35000 شاکی و وکلای آنها احتمالاً این موضوع را در دادگاه ورشکستگی به چالش می کشند.”

این افشاگری زمانی انجام شد که J&J پیش بینی سود سال 2021 خود را به دنبال رشد قوی درآمد در سه ماهه سوم افزایش داد که ناشی از بهبود گسترده در بخش های اصلی مراقبت های بهداشتی بود، زیرا محدودیت های کوید-۱۹ در سراسر جهان کاهش یافت.

این شرکت که 502 میلیون دلار از واکسن کووید-19 خود را در طول سه ماهه فروخت، گفت فروش این واکسن علیرغم مواجهه با چالش‌های تولیدی که منجر به تاخیر شده بود، در مسیر رسیدن به 2.5 میلیارد دلار در سال 2021 است.

این شرکت اعلام کرد که در حال آماده شدن است تا قبل از تغییر قیمت‌گذاری فروش غیرانتفاعی به قیمت‌گذاری تجاری‌تر، برای تأیید کامل واکسن خود به تامین کننده های ایالات متحده درخواست دهد.

J&J افزود که رشد دو رقمی در فروش داروی سرطان دارزالکس و چندین درمان دیگر به افزایش سود تعدیل شده هر سهم در سه ماهه سوم به 2.60 دلار فراتر از برآورد اجماع 2.36 دلاری تحلیلگران کمک کرده است.

الکس گورسکی، رئیس و مدیر اجرایی، گفت: «نتایج سه ماهه سوم ما عملکرد خوب جانسون و جانسون را نشان می‌دهد که ناشی از نتایج قوی بالاتر از بازار در داروسازی، بهبود مداوم در دستگاه‌های پزشکی و رشد قوی در سلامت مصرف‌کننده است.»

به دنبال دستورالعمل به روز شده شرکت، سهام J&J با جهش حدود 3 درصدی به 165 دلار رسیده است.

پیش‌بینی‌های خوش‌بینانه ای در این زمان آشفتگی برای J&J صورت گرفته که همراه با تغییر رهبری گورسکی است. در ژانویه او از سمت مدیر اجرایی کناره‌گیری میکند و به عنوان رئیس اجرایی انتخاب میشود. خواکین دواتو، نایب رئیس کمیته اجرایی J&J’s جایگزین او خواهد شد.

J&J فاش کرد که هزینه های حقوقی خالص در سه ماهه سوم سال 2021 به 1.9 میلیارد دلار افزایش یافت که نسبت به 1.2 میلیارد دلار در مدت مشابه سال قبل افزایش یافته.

این شرکت انتظار دارد که سود سالانه بین 9.77 تا 9.82 دلار به ازای هر سهم باشد که از تخمین قبلی 9.60 تا 9.70 دلار به ازای هر سهم، با توجه به تأثیر خرید و سرمایه گذاری تعدیل شده است.

منبع: Financial Times

نوشته قبلی

هرم رژیم غذایی برای جلوگیری از التهاب

نوشته بعدی

قرارداد انگلیس برای بهبود داروهای سرطان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Bio-organicx​

[mailpoet_form id="2"]
سبد خرید
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید