Bio-organicx را در شبکه‌های اجتماعی همراهی کنید
FDA (سازمان غذا و دارو آمریکا) ۱۹ ماده کشنده لوازم آرایش را منتشر کرد

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA ) قانون نهایی در مورد ایمنی و اثربخشی صابون های ضد باکتری را اعلام کرد. طبق این قانون، تریکلوزان و تریکلوکاربان نباید در صابون های دست و بدن استفاده شوند.

وزارت غذا و دارو آمریکا قانونی را وضع نمود که در آن محصولات شستشوی ضد عفونی کننده مصرفی بدون نسخه (OTC) که حاوی مواد فعال خاصی هستند، دیگر نمی توانند به بازار عرضه شوند. شرکت‌ها دیگر نمی‌توانند محصولات شست و شو ضد باکتری با این مواد را به بازار عرضه کنند، زیرا تولیدکنندگان در جایی درج ننموده اند که این مواد برای استفاده طولانی ‌مدت روزانه بی‌خطر هستند. همچنین در جایی اعلام نشده است که این محصولات از آب و صابون ساده در پیشگیری از بیماری‌ها و شیوع برخی عفونت‌ها مؤثرتر هستند. بعضی از شرکت ها شروع به حذف این مواد از محصولات خود نموده اند.

این قانون شامل تمام محصولات بهداشتی که یک یا چند ماده از این ۱۹ ماده مشخص شده را دارند میشود، به خصوصی محصولاتی که شامل تریکلوزان و تریکلوکاربان میشوند. این محصولات برای استفاده با آب در نظر گرفته شده اند و پس از استفاده شسته می شوند. این قانون شامل محصولات  ضدعفونی‌کننده‌ دست، دستمال‌های مرطوب یا محصولات ضد باکتری مورد استفاده در مراکز بهداشتی نمیشود.

جانت وودکاک، رئیس بخش توسعه و تحقیق دارو سازمان غذا و دارو آمریکا گفت:

مصرف کننده ها بر این باورند که محصولات ضد باکتری تاثیر بیشتری برای پخش نشدن میکروب ها نسبت به صابون های معمولی دارند ولی هیچگونه مدرک علمی برای این بار وجود ندارد. اتفاقا شواهد گویای این مطلب هستند که استفاده از محصولات ضد باکتری در دراز مدت باعث صدمه به بدن میشوند.

بعد از اینکه داده ها نشان دادند که بعضی مواد مصرفی در محصولات آنتی باکتریال، به خصوص تریکلوزان و تریکلوکاربان، باعث مشکلات سلامتی مانند مقاومت در برابر باکتری و برخی مشکلات هورمونی میشوند، این سازمان در سال ۲۰۱۳ طرح این قانون را ارائه نمود.

طبق این قانون شرکت های تولید کننده برای ادامه فعالیت خود موظف هستند داده هایی مبنی بر ایمن بودن و اثربخشی این محصولات بهداشتی را به سازمان ارائه کنند. این داده ها باید شامل داده‌های مطالعات بالینی باشد که نشان می‌دهند این محصولات در پیشگیری از بیماری‌های انسانی یا کاهش عفونت نسبت به محصولات غیر ضد باکتری برتری دارند.

شرکت های تولید کننده داده های خواسته شده از سمت سازمان غذا و دارو را تامین نکردند. این داده ها ارائه نشدند و داده های ارائه شده ایمنی و اثربخشی این محصولات را تایید نکردند.

در پاسخ به نظرات ارائه شده توسط این شرکت ها، FDA قانون گذاری در مورد سه ماده اضافی مورد استفاده در محصولات شستشوی مصرفی – کلرید بنزالکونیوم، کلرید بنزتونیم و کلروکسیلنول (PCMX) – را به مدت یک سال به تعویق انداخت تا امکان توسعه و ارائه داده های ایمنی و اثربخشی جدید فراهم شود. محصولاتی که شامل این مواد میشوند میتوانند در این مدت تا جمع شدن داده های مورد نیاز در بازار فعالیت کنند.

شست و شوی دست با آب و صابون مهمترین راه حل برای جلوگیری از بیماری و شیوع ویروس و باکتری است. با این حال اگر این امکان وجود نداشت، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) توصیه میکند تا از ضدعفونی کننده دست که شامل ۶۰٪ الکل میشود استفاده کنید.

از سال ۲۰۱۳ و با وضع این قانون توسط FDA ، شرکت ها استفاده از بعضی مواد را به خصوص تریکلوزان و تریکلوکاربان متوقف کردند. شرکت ها یک سال فرصت دارند محصولات حاوی این مواد را از بازار جمع آوری کنند یا این مواد را در محصولات استفاده نکنند.

 

FDA  سازمانی درون وزارت بهداشت آمریکا است که وظیفه آن حفاظت از سلامت عمومی است. این سازمان با بررسی ایمنی، سلامت و تاثیر گذاری محصولات سلامت محور وظیفه ی خود را انجام میدهد. علاوه بر  این سازمان وظیفه تایید سلامت و ایمنی مواد غذایی، نوشیدنی، لبنی و دخانیات را برعهده دارد.

منبع: Financial Times

۲ سپتامبر ۲۰۱۶

نوشته قبلی

آینده‌‌ی غذای ما

نوشته بعدی

چرا مکمل ویتامین موثر نیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Bio-organicx​

[mailpoet_form id="2"]
سبد خرید
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید