Bio-organicx را در شبکه‌های اجتماعی همراهی کنید

تولید کامبوچا و کوکتیل شاه توت

کامبوچا، نوشیدنی تخمیری است که اخیراً به دلیل فواید سلامتی‌اش در ایالات متحده و سایر نقاط جهان محبوب شده است. این نوشیدنی با ترکیب چای، شکر و پروبیوتیک‌ها تهیه می‌شود و سپس برای یک تا دو هفته تخمیر می‌شود. در طی فرآیند تخمیر، مواد بیواکتیو مختلفی تشکیل می‌شوند که گفته می‌شود عامل فواید سلامتی کامبوچا هستند. این نوشیدنی حاوی مقادیر کمی کافئین نیز می‌باشد. مولفه‌های کامبوچا با خواص ضدالتهابی، ضددیابتی و ضدمیکروبی مرتبط شده‌اند. تحقیقات اولیه نشان داده‌اند که کامبوچا دارای خواص مختلفی است که ممکن است برای سلامتی انسان مفید باشد. بر اساس یک مرور، این خواص شامل: آنتی‌اکسیدان، ضدالتهابی، ضدمیکروبی، ضدفشار خون بالا، ضدپیری، ضدسرطان، نوروپروتکتیو (محافظت از مغز)، التیام‌بخش زخم، ضددیابتی، هپاتوپروتکتیو (محافظت از کبد) و ضدکلسترول بالا می‌باشند.

تغذیه مادر کامبوچا  و تولید کامبوچا:

یک لیتر آب چشمه جدا کنید.

یک شیشه کامبوچا خریداری کنید (این آخرین باریه که این ماده را خریداری می‌کنید)

  • ابتدا در یک شیشه بسیار تمیز که در دار باشه ۷۵۰ میل آب چشمه با دمای اتاق یعنی در اتاق بوده و در یخچال نبوده و مادر کامبوچا را در آن بریزید. اگر اب سرد باشه – مادر میمیره .

  • یک چهارم باقی آن یعنی ۲۵۰ میل را بجوشانید – از روی شعله بردارید – ۲ قاشق چای خوری چای ایرانی را با این آب جوش دم کنید – وقتی که خوب دم کشیده (طوری که زیاد پر رنگ نباشه و کم رنگ باشه و تلخ نباشه ) ۷۵ گرم شکر سفید را به چای دم کشیده اضافه کنید و هم بزنید و بگذارید کامل سرد شود – سپس چای و شکر را به ۷۵۰ میل بقیه آب سرد چشمه اضافه کنید.

  • اگر درجه حرارت آب بالای ۳۵ سانتی گراد باشه مادر کشته می‌شه.

  • حتما تاریخ شروع و هر هفته غذا دادن به کامبوچا را یادداشت کنید.

  • برای خارج کردن و گذاشتن دوباره مادر کامبوچا حتما و حتما دست خود را خوب بشویید.

  • بعد از ۷ روز آب گاز کرده را خارج کنید برای تولید کوکتیل.

  • به خوراک دادن برای مادر کامپوچا ادامه بدید.

تکثیر مادر کامبوچا:

به مرور بچه تولید می‌شه

  • وقتی بچه‌ها سایز نصف مادر شدند – با دست تمیز بچه از مادر جدا کنید – بره در ظرف جدید و به خوراک آن به روش بالا ادامه بدید.

  • مادر را بعد از ۱۰ وضع حمل ‌به خاک به سپارید 😊

تخمیر ثانویه: کوکتل شاه توت

در این مرحله – بیشتر آب کامبوچا را صاف کنید در یک شیشه دیگر – قارچ را در ظرف خود جدا نگه دارید – و مجدد به آن خوراک شکر و چای به نحو بالا بدید تا مجدد رشد کنه.

کوکتل شاه توت: به هر ۱۰۰ میل آب صاف شده کامبوچا – تعداد ۸ الی۱۰ شاه توت اضافه کنید – تا چند روز در دمای اتاق بمونه تا گاز کنه – بعد بره تو یخچال – تا ۱ ماه در یخچال زنده می‌مونه و آرام‌تر گاز می‌کنه

Bio-organicx​

[mailpoet_form id="2"]
سبد خرید
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید