Bio-organicx را در شبکه‌های اجتماعی همراهی کنید
قرارداد انگلیس برای بهبود داروهای سرطان

قرارداد شرکت بیوتکنولوژی ایالات متحده با خدمات بهداشت ملی انگلستان برای ارائه داروهای سرطان ارزان تر

EQRx مستقر در بوستون می خواهد داروها را با قیمت 50 تا 70 درصد کمتر از رقبا بفروشد.

دولت بوریس جانسون امیدوار است با سرعت بخشیدن به روند تصویبیه ها، شرکت‌ها را برای توسعه و ثبت داروهای خود در بریتانیا جذب کند.

EQRx، یک استارت‌آپ غیرعادی که به دنبال کاهش قیمت دارو است، با NHS انگلستان برای ارائه داروهای ارزان‌تر سرطان همکاری می‌کند.

این شرکت بیوتکنولوژی مستقر در بوستون وارد اولین مشارکت سلامت جمعیت NHS در سرطان شناسی شده است، معامله بزرگی که برای دریافت دو دارویی طراحی شده است که امیدوار است سال آینده بعد از تایید برای همه بیماران بریتانیایی ارسال شود.

EQRx قصد دارد داروها را با قیمت‌های 50 تا 70 درصد ارزان‌تر از رقبای خود با استفاده از مدل «پیگیری سریع» بفروشد که امیدوار است این راه حل، راه سومی بین درمان‌های گران قیمت و ژنریک باشد.

ملانی نالیچری، مدیر اجرایی EQRx، گفت که NHS “واقعاً آینده نگر” است و او امیدوار است که سیستم های بهداشتی در سراسر جهان از آن پیروی کنند.

او افزود: “آنچه در گذشته از تولیدکنندگان شنیده ایم این است که نوآوری باید گران باشد.” “البته، باید به نوآوری پاداش داده شود. اما این لزوماً به این معنی نیست که آن را به سطحی که امروزه در جهان مرسوم هست برسانیم و این چیزی است که ما به دنبال تغییر آن هستیم.»

هنگامی که EQRx در ژانویه 2020 راه اندازی شد، قصد داشت اولین محصول خود را در عرض پنج سال به فروش برساند. اما اکنون می تواند بسیار جلوتر از برنامه باشد، زیرا از پشتوانه مالی قابل توجه خود برای خرید کاندیدهای بالقوه از سایر شرکت ها استفاده کرده است.

این شرکت با سرمایه گذارانی از جمله Alphabetʼs venture capital arm GV و Andreessen Horowitz همکاری داشته است. در ماه آگوست توانست مبلغی حدود ۱.۸ میلیارد دلار سرمایه جمع آوری کند.

این دو داروی بالقوه سرطان خود را که هر دو داده های آزمایشی مثبت در مورد سرطان ریه را گزارش کرده اند، از شرکت های چینی به دست آورد. Aumolertinib، یک مهارکننده EGFR، احتمالاً با Tagrisso آستارازینکا رقابت خواهد کرد، در حالی که sugemalimab، یک آنتی بادی ضد PDL-1، با بسیاری از رقبا رقابت خواهد کرد.

 نالیچری گفت که این داروها در واقع دارای مزایایی نسبت به رقبای بالقوه خود هستند، مانند عوارض جانبی کمتر یا امکان استفاده در مراحل مختلف بیماری.

این دو درمان از طریق مجوزهای نوآورانه و مسیر دسترسی بریتانیا (ILAP)، که یک برنامه جدید برای تسریع تأییدیه‌های نظارتی است، پاسپورت نوآوری را دریافت کرده‌اند. دولت بوریس جانسون امیدوار است که تصویب‌های سریع‌تر شرکت‌ها را برای توسعه و ثبت داروهای خود در بریتانیا جذب کند، علی‌رغم اینکه این کشور درصد کمی از کل بازار جهانی دارو را در اختیار دارد.

نالیچری فرآیند فوق العاده نوآورانه ILAP را به عنوان یک مزیت عالی در انعقاد قرارداد با NHS توصیف کرد.

خدمات بهداشتی بریتانیا توسط بسیاری از شرکت‌های داروسازی جهانی به عنوان یک مشتری خواستار اما سخت در نظر گرفته می‌شود، زیرا داروها باید ابتدا ارزیابی ارزش برای پول را توسط موسسه ملی بهداشت و مراقبت عالی انجام دهند. حتی در این صورت هم هیچ تضمینی وجود ندارد که یک دارو به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد.

تجزیه و تحلیلی که توسط فایزر در سال 2017 انجام شد، نشان داد که بریتانیا در سرعت دریافت درمان‌های جدید توسط بیماران، با 75 درصد کمتر جذب داروهای جدید در سال اول انتشار در مقایسه با فرانسه، آلمان، ژاپن، سوئیس و ایالات متحده عقب مانده است.

منبع: Financial Times

۱۹ اکتبر ۲۰۲۱

نوشته قبلی

سرطان‌زا بودن پودر تالک؟!

نوشته بعدی

نزدیک‌ترین فرمول به جاودانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Bio-organicx​

[mailpoet_form id="2"]
سبد خرید
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید